Japońska kolacja degustacyjna

KAISEKI W WARSZAWIE

Uczta smaków w Mizu

CZYM JEST KAISEKI

Mianem kaiseki określa się rodzaj tradycyjnego japońskiego posiłku składającego się z wielu dań. Każda z potraw jest niezbędną i spójną częścią posiłku, reprezentującą różne sposoby przygotowywania jedzenia. Ważne jest, aby dania były spożywane jedno po drugim, a nie jednocześnie. Każdy kto spróbuje kaiseki może być pewien, że pozna kompozycję niezwykłych smaków. Biorąc udział w kolacji kaiseki, bierzemy udział w swoistego rodzaju rytuale, podczas którego poznajemy nieznany dotąd świat pełen tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni.

Powstanie kaiseki łączy się z ceremonią herbacianą, do której pierwotnie było jedynie dodatkiem. Zazwyczaj składa się ono z kilkunastu starannie przygotowanych dań. Szef kuchni każdą z potraw przyrządza zgodnie z japońską sztuką kulinarną. Wykorzystuje do tego lokalne i sezonowe składniki, niezbędne do przygotowania tradycyjnego kaiseki.

Nasza restauracja jako pierwsza w kraju otwiera się na japońską tradycję i organizuje wydarzenia podczas, których nasi goście mogą wziąć udział w prawdziwym kaiseki. Dania serwujemy na ceramice o surowym designie, dzięki czemu możemy poczuć klimat Japonii i odkrywać nowe smaki oraz daleką kulturę i poczuć harmonię jakiej do tej pory nie znaliśmy.

Przyjdź do Mizu i poznaj tradycyjne kaiseki

DEGUSTACYJNA KOLACJA INSPIROWANA JAPONIĄ

Mizu jest pierwszą restauracją w kraju, która organizuje degustacje kaiseki. Każdy pasjonat japońskiej sztuki kulinarnej może odwiedzić naszą restaurację i skosztować kilkunastu dań przygotowanych przez najlepszego szefa kuchni. Jako perfekcjoniści dbamy o każdy, nawet najmniejszy, detal podczas degustacji. Dania są starannie przygotowywane. Menu jest komponowane w takich sposób, aby zachwycać mieszanką japońskich smaków. Każdy kto weźmie udział w degustacji może spróbować niepowtarzalnego sushi, przygotowywanego z trudnodostępnych składników. Do kolacji kaiseki serwujemy najlepszą zieloną herbatę, a także wodę oraz specjalnie dopasowane do dań alkohole japońskie i europejskie.

Jeżeli marzysz o tym żeby poznać prawdziwą kuchnię japońską i na własnej skórze przekonać się jak to jest brać udział w tradycyjnej kolacji kaiseki, nie czekaj tylko weź udział w najbliższym wydarzeniu. Zapewniamy niekończącą się przyjemność dla podniebienia i prawdziwą eksplozję smaków.