Wyjątkowy smak ramenu tylko w Mizu

NAJLEPSZY RAMEN W WARSZAWIE

mizu-warszawa-talerze-3

Tylko perfekcyjnie przygotowany ramen

WYJĄTKOWY SMAK RAMENU

Szukając najsmaczniejszego ramenu o niepowtarzalnym smaku, przygotowanego zgodnie z tradycyjnymi, japońskimi recepturami, nie możecie przejść obojętnie obok naszej warszawskiej restauracji – Mizu. Japońska kuchnia jest naszą pasją, dlatego do gotowania podchodzimy jak do świętości, szanując każdą tradycję. Ramen przygotowujemy przez ponad 13 godzin, bazując jedynie na oryginalnych i sprawdzonych składnikach. W stworzenie zupy wkładamy całe serce, aby miała niepowtarzalny smak i aromat, a także kolor, którego nie można osiągnąć idąc na skróty i ignorując zasady przygotowywania prawdziwego ramenu. Bo, właśnie jedząc tę tradycyjną zupę najlepiej odkryjemy i zrozumiemy, czym jest niepowtarzalny i tak mało nam znany smak umami. Zapewniamy, że tak przyrządzone danie spełni oczekiwania, nawet najbardziej wymagających Klientów, a każdy z naszych Gości odkryje smaki Japonii na nowo.

Jak powinien być przygotowany ramen?

PERFEKCYJNY RAMEN

Idealny ramen powinien być przygotowywany długo i starannie. W naszej restauracji dbamy o każdy szczegół i pilnujemy, aby zupa została stworzona zgodnie z tradycyjnym japońskim przepisem. Ramen jest niczym innym jak makaronem z bulionem. Wydaje się to dziecinnie proste, jednak prawidłowe jego przygotowanie należy pozostawić w rękach najlepszych szefów kuchni.

Po pierwsze, makaron. Starannie tworzony z pszennej mąki oraz alkaicznej wody, która sprawia, że pomimo braku jajek, makaron ma żółty kolor i idealny smak. Ponadto woda alkaiczna nadaje makaronowi odpowiednią strukturę i sprężystość, a my możemy cieszyć się idealnym ramenem.

Po drugie, bulion, który składa się z wywaru oraz sosu Tare. Składniki te są mieszane w misce bezpośrednio przed podaniem. Wywar jest bazą, natomiast sos decyduje o smaku, jaki zostanie nadany zupie. To do niego dodajemy sól i inne przyprawy, a także sos sojowy i tworzymy wyjątkowy smak umami. Wywar może być mięsny, tworzony z kości drobiowych lub wieprzowych, bądź może być przygotowywany z ryb lub owoców morza. Do mięsa dodajemy miękką wodę, a co najważniejsze, nigdy nie solimy wywaru. Do gotowego bulionu dodajemy jajko, szczypior, szalotkę i wiele innych zawsze świeżych składników najwyższej jakości, które idealnie wkomponują się w zupę i nadadzą jej wyjątkowego smaku.

Odwiedź naszą restaurację Mizu i odkryj prawdziwy ramen.

mizu-warszawa-ozdoby-1